Single Blog

SQL dosyalarını MySQL veritabanlarında içe aktarın

Bir veritabanını bir SQL dosyasına yedeklediyseniz ya da dışa aktardıysanız, bu veritabanını phpMyAdmin ile hosting hesabınızın MySQL veritabanlarından birine içe aktarabilirsiniz.

 Not: MySQL veritabanınıza VERİTABANI OLUŞTUR satırını eklemeniz gerekmez. Eklerseniz, içe aktarma işleminiz başarısız olabilir. Veritabanınızı içe aktarmadan önce bu satırı kaldırmanızı öneririz.

phpMyAdmin arayüzü, bir defada yalnızca 8 MB veriyi içe aktarmanıza olanak tanır. 8 MB’tan daha büyük boyutta veriyi içe aktarmanız gerekiyorsa dosyayı 8 MB’lık parçalara bölmenizi öneririz.

 Uyarı: Yönetilebilir WordPress için bir veritabanı içe aktarıyorsanız sitenizin düzgün çalışması için SQL dosyanızda ek değişiklikler yapmanız gerekir.

phpMyAdmin Kullanarak SQL Dosyalarını MySQL Veritabanlarında İçe Aktarmak için

  1. PHPMyAdmin (Web ve Klasik / cPanel / Plesk / Yönetilebilir WordPress) ile veritabanınıza erişin.
  2. Sorgu penceresi (Sorgu penceresini) tıklayın.
  3. (yalnızca cPanel) Solda, kullanmak istediğiniz veritabanını tıklayın.
  4. Dosyaları içe aktar sekmesine gidin.
  5. Gözat seçeneğini tıklayın, bilgisayarınızda SQL dosyasını bulun,  ve ardından Git seçeneklerini tıklayın.

Böylece SQL dosyası çalışır ve veritabanı SQL dosyanızda belirtildiği gibi güncellenir. Veritabanının geri yüklenmesi birkaç dakika sürebilir.

 Not: “Betik zaman aşımına uğradı. İçe aktarmayı bitirmek istiyorsanız lütfen aynı dosyayı yeniden gönderin, içe aktarma devam edecektir” şeklinde bir hata mesajı alıyorsanız içe aktarmak için aynı dosyayı seçebilir ve geri yüklemeye kaldığı yerden devam edebilirsiniz.