Single Blog

Web Sitenizin Bize Taşınması (Paylaşımlı Barındırma)

Hesabınızın Kurulması

Bir hesap satın aldıktan sonra hangi alan adını kullanmayı planladığınızı öğrenmemiz için kurulumunu yapmanız gerekir. Bu konudaki bilgilere Hesabınızı kurun sayfasından ulaşılabilir.

Web sitenizi sistemimizdeki barındırma hesapları arasında taşıyorsanız, mevcut hesaptan alan adını kaldırmak veya eski hesabınızın birincil alan adını değiştirmek işlemlerini yapmamız gerekebilir.

Web Sitenizin İndirilmesi

Web sitenizdeki dosyaların bir kopyası varsa bu adımı atlayabilirsiniz.

Yoksa şu anki barındırma şirketinizden dosyaların bir kopyasını indirmeniz gerekir. Potansiyel birçok yerde barındırmanız olabileceği için onların prosedürlerini belgelendirmemiz mümkün değil. Ancak bir FTP istemcisi kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Bunun kullanımına ilişkin belgeleri (kendi sistemimizde olmakla birlikte) Barındırma Hesabınıza FileZilla (FTP) ile Bağlanma sayfasında sizin için sunuyoruz.

Web Sitenizin Yüklenmesi

Dosyalara eriştiğinizde yerel bilgisayarınızdan barındırma hesabınıza (yani İnternet yoluyla ulaşılabilen sunucularımıza) taşımanız gerekir. Bunu yapmak için bir FTP istemcisi kullanmanızı öneririz. Ancak kullanabileceğiniz başka seçenekler de var. Bununla ilgili bilgi edinmek için bkz FTP: Nasıl dosya yüklerim?.

Web Sitenizin Ön İzlemesini Yapmak

İçerikleri barındırma hesabınıza aktarınca iyi görünüp görünmediğinden emin olmak için ön izleme yapmak isteyeceksiniz. Bununla ilgili bilgi edinmek için bkz

Bizde Barındırılan Sitenizin Yayınlanması

Her şey iyi görünüyorsa alan adınızın hangi barındırma hesabını/sunucuyu yüklediğini belirleyen DNS ayarlarınızı değiştirebilir ve resmi olarak eski barındırmanızdan bize geçebilirsiniz. Bu işlem oldukça basit. Ancak iki yöntemi var ve bunların web sitenizde, yani e-postanızda farklı etkileri olabilir.

Devam etmeden önce kendinize şunu sorun: “Geçerli e-posta yapılandırmamdaki değişiklikler benim için önemli mi?

Evet Geçerli e-posta yapılandırmanızı sürdürmek için yalnızca alan adınızın birincil IP adresini/A kaydını değiştirmeniz gerekir. Bu talimatlar yardımıyla IP adresini bulabilirsiniz.

Bulunca alan adınızın kayıtlı olduğu şirkete göre değiştirmeniz gerekir. Bizde kayıtlıysa bizim DNS yöneticimizi kullanabilirsiniz (DNS’i Yönet ).

Hayır Geçerli e-posta yapılandırmanızdaki değişikliklerin sizin için bir önemi yoksa ad sunucularınızı değiştirebilirsiniz (bu tüm DNS ayarlarınızı değiştirir). Buna ilişkin tüm talimatlara Alan adlarımın ad sunucularını değiştir sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu değişiklerin her birinin İnternet ortamında görüntülenmesi 48 saat kadar sürebilir. Görüntülenince tamam demektir! Barındırma hesabınızı taşıdınız.